ORSZÁGOS LOMBIKBÉBI TÁMOGATÓ ALAPÍTVÁNY

"Egy esély az esélytelenségben"

Kispest Önkormányzat

Ház-Tűz-Védő Kft.

A-GÓTIKA

A-GÓTIKA Építőipari Kft.

Jákó Kispest

Alphazoo Kft.

Dekmár Autósiskola

Danone Magyarország Kft.

Zsuzsi Cuki Pesterzsébet

Budaörsi kertészet

Fényképalbum

Az Alapítványunkról

Image by Flickr/mikebaird

Az Alapítványunkat feleségem, Péter Elvira és én, Földi Lajos, valamint a HU-PI Építő Kft. alapítottuk, 1998. tavaszán.

Sajnos természetes úton nekünk sem születhetett volna gyermekünk, így az IVF Lombikbébi programban vettünk részt. 1997. január 17.-én hármas ikreink születtek, nagy örömünkre épen és egészségesen!

Saját tapasztalatból tudjuk, hogy a gyógyszeres kezelés, és az utazás költségei mennyire megterheli a családot anyagilag, sokszor egy egész élet munkájának eredményeit is felemésztheti.

Ezért döntöttünk úgy, hogy valamilyen formában szeretnénk segíteni.
Célunk, hogy a hozzánk hasonló magyar gyermektelen házaspárok segítségére lehessünk, kiknek nem lehet természetes úton gyermekáldásban részük.

Az alapítvány működése:

Kezdetben az alapítvány a dél-pesti Jáhn Ferenc Kórház közreműködésével végezte tevékenységét. Tekintettel arra, hogy az évek során rengeteg levelet, megkeresést kaptunk az ország minden tájáról, országos szintre terjesztettük ki tevékenységünket.

Az alapítvány tagjai, - akik a levelek feldolgozását, a rendezvények szervezését, és minden más egyebet -, úgymond társadalmi munkában, a szabadidejükben végzik segítő tevékenységüket.

A támogatás formája:

Támogatást - egyszeri alkalommal - az orvosi beavatkozáshoz gyógyszeres formában biztosítunk.

Az alapítvány pénzügyi forrásai:

Amikor célunk eléréséhez reklámlehetőséget és támogatókat, segítőtársakat kerestünk, egy olyan szabadidős elfoglaltságra gondoltunk, amely sok embert mozgat meg, és kedvelt sportág. A labdarúgás mellett döntöttünk, hiszen a legtöbb ember számára látványos és érthető a játék.

Első alkalommal 1998-ban rendeztünk kispályás labdarúgó bajnokságot, hogy ennek bevételéből teremtsünk alapot a segítséghez. A bajnokságban részt vevő csapatok nevezési díjai adják az alapítvány bevételének nagy részét .

A bajnokságokról fotókat a galériában láthatnak.

Várjuk minden segíteni akaró jelentkezését, támogatását!

Magánszemélyek a már befizetett személyi jövedelemadójuk 1%-áról való rendelkezéssel tudnak az alapítványon keresztül a gyermektelen házaspároknak segíteni!

Amire büszkék vagyunk:

2001. márciusában világra jött az első baba, kinek megszületéséhez alapítványunk is segítséget nyújtott.

2016. év végéig 52 házaspárnak tudtunk támogatást adni.

Amennyiben bármilyen formában tud segíteni az alapítvány működésében, célunk elérésében, várjuk jelentkezését!

Az alapítvány tagjai és segítői, valamint a gyermekáldásra váró sok-sok házaspár nevében köszönöm, hogy elolvasta bemutatkozásunkat!

Tisztelettel:

Földi Lajos